Krimi

Policisté obvinili bezdomovce z šíření koronaviru, po druhém stále pátrají

Plzeňští policisté obvinili jednoho ze dvou bezdomovců, kteří na jaře utekli z karanténního zařízení, ze šíření nakažlivé nemoci. Po druhém stále pátrají.

Případ se stal v polovině března za nouzového stavu. Město Plzeň pro lidi bez domova tehdy zřídilo speciální karanténní zařízení ve čtvrti Doubravka v budově bývalé konzervatoře. Bylo určené pro ty, kteří měli nařízenou karanténu nebo pozitivní test na koronavirus.

Dvěma z nich se tam ale zřejmě příliš nelíbilo, a přestože měli pozitivní testy na koronavirus, z budovy po čtyřech dnech izolace utekli. Po obou nakažených se tehdy začalo pátrat. Třicetiletý muž si ale zřejmě svůj útěk nakonec rozmyslel, a tak se do budovy po nějaké době sám vrátil.

Související obsah

Druhého, osmadvacetiletého muže policisté vypátrali po pěti dnech od útěku. Nyní ho obvinili ze šíření nakažlivé lidské nemoci a případem se nadále zabývají. Jeho kamarád se měl totiž po skončení karantény dostavit na policii k podání vysvětlení, doteď ale nedorazil, a tak po něm policisté pátrají.

Budova bývalé konzervatoře je teď uzavřena a k izolaci pozitivně testovaných lidí bez domova se už nevyužívá. Vzhledem k tomu, že oba muži utekli v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí jim v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz