Koronavirus

Během epidemie přišlo 59 % Čechů o peníze! Toto jsou hlavní důvody

Během epidemie přišlo 59 % Čechů o peníze! Toto jsou hlavní důvody
Zdroj: Getty Images

Celkem 59 procent Čechů kvůli epidemii koronaviru přišlo částečně nebo úplně o své příjmy. Nejčastějšími důvody byly snížení platu či pracovního úvazku.

Lidé se kvůli epidemii koronaviru začali bát ztráty zaměstnání. A není divu. Řada lidí se snížením příjmů dostala do velmi tíživé finanční situace. Z hlediska ztrát výdělků je na tom Česká republika hůř než většina evropských států.

Aktuální průzkum BNP Paribas Cardif uvádí, že 59 procent Čechů zažilo kvůli covidu částečnou nebo úplnou ztrátu příjmu. Je to o celých devět procent více, než je evropský průměr. 

Mezi hlavní příčiny ztráty příjmu patří zejména snížení platu (31 procent případů) a snížení pracovního úvazku, které činí 25 procent.

Související obsah

 

"Je patrné, že lidé se obávají finančních ztrát plynoucích ze situace, kdy přijdou o příjem. Vidíme, že pojišťují více riziko ztráty zaměstnání u svých klíčových úvěrů, jako jsou hypotéky či spotřebitelské úvěry,“ zhodnotil Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif.

Dalším důležitým důsledkem vlivu covidu-19 na ekonomiku, který vyplynul z průzkumu zpracovaného agenturou Ipsos, je skutečnost, že polovina Čechů musela odložit nebo úplně zrušit důležité nákupy a investice. Česko se v tomto ohledu drží sedm procent nad evropským průměrem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz