Počasí

Do Česka se přihnaly bouřky. Ulicemi Jihlavy se valily řeky krup

Pásmo bouřek z Německa se v úterý postupně přesunulo i do České republiky. Počasí na některých místech obyvatele pořádně potrápilo, meteorologové kolem půl deváté v noci vydali i výstrahu. V Jihlavě protékaly ulicemi řeky krup.

Německo celý den čelilo silným bouřkám, které provázely silné přívalové deště i krupobití. Meteorologové varovali, že napršet může i 50 litrů na metr čtvereční. 

Problémy hlásily i další země v Alpách. Bouřky zasáhly také ​​severní Itálii, Švýcarsko a Rakousko. A další jsou již na dohled. Nejhorší situaci očekávají meterologové o víkendu, informuje německý portál Wetter.de.

Související obsah

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v úterý o půl deváté v noci výstrahu před velmi silnými bouřkami s přívalovými dešti. Ty se měly od půl deváté do desíti v noci týkal několika oblastí na Vysočině – Jihlavy, Velkého Meziříčí a Žďáru nad Sázavou a obcí v jejich okolí.

Pohled na radar ve 20:30:

Zdroj: Meteopress

Nejvíce v úterý pršelo na Jihlavsku. "V Jihlavě, Hruškových Dvorech na stanici ČHMÚ spadlo zatím 48.5 mm srážek," oznámil TN.cz v úterý před půl desátou dobrovolný pozorovatel meteorologů Petr Janoušek. Podle ČHMÚ nakonec v silné bouřce na Jihlavsku napršelo až 70 mm srážek
 

Z videí, které TN.cz poskytli diváci, je jasné, že místy situace nebyla příliš příznivá. Důkazem jsou i záběry diváků ze zmiňované Jihlavy.

Silný déšť během chvilky zatopil ulice:

 Místy tekly i řeky krup:

Bouřky zasáhly i další místa v Česku, oblohu rozsvítily blesky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz