Domácí

U Kralup vykolejil vlak. Hlavní trať do Německa bude zřejmě stát celý den

U Kralup nad Vltavou ve středu ráno vykolejil nákladní vlak. Trať bude zablokovaná celý den. Obnovení provozu se očekává nejdříve ve čtvrtek ráno.

Na hlavní trati mezi Prahou a Děčínem ve středu ráno kolem 5. hodiny vykolejily tři vagóny nákladního vlaku. Nehoda se stala v úseku mezi Kralupy nad Vltavou a Libčicemi nad Vltavou. Nikdo nebyl zraněn.

Obnovení provozu se podle prvních odhadů odhadovala na poledne, ale situace se zkomplikovala. Následně České dráhy (ČD) očekávaly obnovení kolem 18. hodiny. Správa železnic byla ale v odhadu ještě pesimističtější. "Provoz na frekventované trati bude v úseku Kralupy nad Vltavou - Libčice nad Vltavou zastaven minimálně celý dnešní den," uvedla Správa.

Kolem poledne upravily odhad i České dráhy. Provoz by se podle nich na trať mohl vrátit ve čtvrtek kolem 4. hodiny ráno. Podle Správy železnic by se v ranních hodinách provoz mohl obnovit po jedné koleji. 

Zdroj: SŽ

"Momentálně probíhá vyšetřování nehody a odstraňování následků," uvedly České dráhy. Provoz na trati je tak zastaven a dopravce musel zajistit náhradní autobusovou dopravu. 

Související obsah

"Od 6:15 je zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava v úseku Kralupy nad Vltavou - Libčice nad Vltavou. V úseku Kralupy - Praha mohou cestující využít linku PID číslo 370," uvedly ČD. V úseku Kralupy nad Vltavou - Neratovice a dále do Prahy mohou cestující ČD využít i vlaky dopravce ARRIVA, kde jsou uznávány jízdní doklady ČD.

Některé vlaky jsou vedeny odklonem. Například vlaky EC 178 a EC 176 Berliner jsou v úseku Praha hlavní nádraží - Ústí nad Labem hlavní nádraží vedeny po odklonové trase přes stanice Lysá nad Labem a Mělník. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz