Domácí

"Křičely tam děti, byla to hrůza!" Očití svědci popsali tragickou srážku vlaků

Při tragické srážce dvou osobních vlaků na Domažlicku ve středu ráno zemřeli tři lidé, desítky dalších se zranily. Jak celou situaci popsali očití svědci? Poslechněte si jejich autentické výpovědi přímo z místa nehody!

Dva osobní vlaky se srazily ve středu ráno u obce Milavče na Domažlicku. Nehoda si vyžádala tři oběti. Při srážce zemřeli oba strojvedoucí, a také jedna žena. Dalších 31 lidí je zraněných, čtyři dokonce vážně. To, co se dělo bezprostředně po nehodě, popsali sami cestující.

Jednou svědkyní je Kamila Plzáková. Ve vagonu, v němž cestovala, se všem podle jejich slov podařilo zachovat klid. "Samotná situace byla úplně klidná. Jel s námi i jeden policista, který nám pomohl dostat se ven. A i když ve vagonu byla ještě malá holčička, vůbec neplakala," řekla Kamila Plzáková.

Související obsah

A popsala i to, jak to vypadalo venku: "Bylo vidět, že někteří lidé jsou zranění, že někomu nedělá dobře pohled na krev. I přesto tam ale nebyla panika, " dodala.

Na celou výpověď se můžete podívat ve videu:

"Přijeli policisté, hasiči a záchranáři. Záchranáři se nejdřív zaměřili na ty, kteří byli hodně zranění a teklo jim hodně krve, a pak se postupovalo k těm méně závažným případům. Po lidech, kterým nic nebylo, chtěli občanské průkazy, aby je mohli legitimovat," doplnila svědkyně.

Osobní zkušenost pana Miroslava Jíchy pak byla o něco dramatičtější. "Ještě s jedním klukem jsme ze záchodu vytahovali nějakou holku, protože tam byla zavřená. Jak se zohýbaly všechny plechy, tak nastala panika. Průvodčí nás prosila, ať proběhneme vagony, protože tam křičely děti. Hrozný to bylo," popsal.

Celé svědectví si můžete poslechnout tady:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz