Domácí

Muž šel na vosy s hořákem! Zapálil si dům, od hasičů ještě dostal pokutu

Rázně se proti vosám rozhodl zakročit majitel rozestavěného domu v Pardubickém kraji. Když proti hmyzu nezabral postřik, vzal si na pomoc hořák. To se mu však vymklo z rukou a na místo museli vyjet hasiči.

V izolaci rozestavěného domu ve Štěpánově, vesnici, která spadá pod Přelouč na Pardubicku, se objevilo vosí hnízdo. Majitel domu neváhal a pokusil se problém sám vyřešit.


"Do prostoru, odkud vylétaly vosy, nastříkal sprej. Jelikož se vosy rojily stále, rozhodl se je zlikvidovat za pomoci propan-butanového hořáku," popsala mluvčí hasičů Vendula Horáková.


Jenže od plamene hořáku izolace vzplála. Majitel tak začal s hašením, na místo vyrazili hasiči. "Požár byl uhašen jednotkou hasičů a následně byly rozebrány i ohořelé konstrukce. Příčinou vzniku požáru je tedy nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Zbytky nebezpečného hmyzího hnízda byly odstraněny," dodala Horáková.

Související obsah


Škoda se vyšplhala na deset tisíc korun. To však nebylo všechno. "Za nedbalostní jednání byla muži udělena sankce,“ řekl k případu vyšetřovatel hasičů z územního odboru Pardubice Aleš Janda. Přesnou výši pokuty ale hasiči odmítli sdělit.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz