Koronavirus

Ministerstvo shrnulo očkovací loterii v ČR! Skončila tiše, vyšla na statisíce

Ministerstvo shrnulo očkovací loterii v ČR! Skončila tiše, vyšla na statisíce
Zdroj: TV Nova

Očkovací loterie o mobilní telefony a značkové tenisky v Česku skončila. Zatímco první losování provázela velká sláva, její ukončení člověk téměř nezaregistroval. Ministerstvo zdravotnictví si stojí za tím, že loterie splnila svůj účel a hovoří o úspěchu. Stát za soutěž zaplatil téměř 300 tisíc korun.

Motivovat k očkování proti covidu-19 se státy snaží všelijak. Jako osvědčená metoda se ukázaly tzv. očkovací loterie, které lákají na hodnotné ceny nebo peníze. 

Na Slovensku se od neděle k loterii zaregistrovaly desítky tisíc lidí, kteří usilují o nejvyšší výhru 100 tisíc eur (zhruba 2,5 milionu korun). Česko se vydalo cestou materiálních odměn. Stát umožnil nově očkovaným v centrech bez registrace zabojovat o chytré telefony či značkové tenisky. Ve hře byly také kupony na nákup v online obchodě s počítačovými hrami.

Soutěž nepřímo odstartoval 12. července premiér Andrej Babiš (ANO) při příležitosti otevření nového očkovacího centra bez registrace. První losování proběhlo o několik dnů později. Některé odměny se rozdávaly denně, o jiné se bojovalo jednou za týden. K 31. červenci však soutěž tiše skončila.

Související obsah

Na její konec upozornil jako první iDnes.cz, informaci TN.cz potvrdil i mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. "Očkovací loterie skončila k poslednímu červenci. Celkově vyšla zhruba na 300 tisíc korun," objasnil. "Oproti plánu byla prodloužena o týden," dodal vzápětí. 

Samotné ministerstvo je s kampaní spokojeno a hovoří o úspěchu. "Šlo nám o to podpořit místa pro očkování, což se podařilo. Do soutěže se zapojily tisíce lidí," sdělil mluvčí s tím, že tak velký zájem všechny překvapil. 

Češi se podle ministerstva dočkají zhodnocení očkovací loterie v blízké době, jen co nashromáždí veškeré podklady. Resort už zároveň plánuje další kroky, kterými chce na úspěch navázat. "V tuto chvíli se chystá další fáze kampaně," sdělil Köppl. O co konkrétně půjde, ale neprozradil. 

Premiér Andrej Babiš na soutěž jako první upozornil v pravidelném nedělním hlášení na Facebooku. O den později během představení nových očkovacích míst ale zaujal k loterii chladnější postoj. "Soutěž nehraje žádnou roli, je jen podpora, nemáme se přece očkovat kvůli tomu, že někdo vyhraje iPhone nebo tenisky, je to doprovodná věc,“ prohlašoval premiér.

Podívejte se na reportáž k otevření očkovacích center bez registrace:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz