Zahraničí

Východní Slovensko zasáhlo tornádo. Trhalo i střechy domů. VIDEO

Východní Slovensko zasáhlo tornádo. Trhalo i střechy domů. VIDEO

Tornádo se ve čtvrtek v podvečer prohnalo obcí Petkovce na východním Slovensku. Utrhlo střechy několika tamních domů a poškodilo i elektrické vedení. Na místo vyrazili hasiči.

Obcí Petkovce v okrese Vranov nad Topľou na východním Slovensku se ve čtvrtek v podvečer prohnalo tornádo. Na místo podle portálu tvnoviny.sk vyjely jednotky tamních hasičů. Ty především pomáhají s úklidem.

Střechy několika domů odlétly i 100 metrů daleko.Tornádo ale napáchalo i další škody.

Související obsah

"Některé stromy jsou polámané, zničené je i elektrické vedení. Pozemní komunikace je neprůjezdná," uvedla operační důstojnice prešovských hasičů.

K události se pro web topky.sk vyjádřil i starosta zasažené obce Pavol Hybala. "Bylo vidět, jak se vír točí a vše zvedá nahoru," popsal.

"Tornádo prošlo jen spodní částí obce a celé to trvalo pouhou minutu, ale zdemolovalo všechno. Je tu spoušť," dodal starosta. Přesný rozsah škod v tu chvíli neznal, protože nestihl projít celou obec křížem krážem.

Koncem června zasáhlo tornádo i Českou republikou. Zpustošilo Břeclavsko a Hodonínsko, zemřelo šest lidí. Řádění živlu odnesla i více než tisícovka domů a dalších staveb, část z nich se stala neobyvatelnou a některé nařídili statici úplně zbourat.

Jak nejen moravské tornádo zhodnotili experti z ČHMÚ, zjistíte v následujícím videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz