Zahraničí

Hororová dovolená ve Španělsku. U skupiny 60 Čechů propukla nákaza

Hororová dovolená ve Španělsku. U skupiny 60 Čechů propukla nákaza
Zdroj: Getty Images

Velmi nepříjemný zážitek si z dovolené ve španělském letovisku na ostrově La Manga odveze skupina asi 60 Čechů. U velké části z nich se nečekaně objevily střevní potíže se zvracením. Podle mluvčího CK Fischer i tamních médií má jít o nákazu tzv. noroviry. Kuchyni tamního hotelu nechali uzavřít hygienici.

Chtěli si užít radovánky u moře, místo toho zůstali část dovolené uvězněni na pokoji. Skupina asi 60 českých turistů si za cílovou destinaci vybrala ostrov La Manga a tamní hotel Alua Sun Doblemar. Netrvalo ale dlouho a u prvních cestujících se objevily zdravotní komplikace.

"Problémy se u nás objevily již druhý den, tedy 3. 8. a přetrvávaly až do 4. 8. Potíže měla většina z nás, tedy desítky případů,“ sdělil TN.cz jeden z pasažérů. "Je tu ubytovaných něco kolem 60 českých turistů. Většina měla střevní potíže se zvracením,“ dodal.

Mluvčí CK Fischer Jan Bezděk potvrdil, že o zdravotních problémech skupiny ví. "Hotel bohužel musel zavřít kuchyň, protože se v oblasti objevuje virus způsobující střevní chřipku. Hotel tedy důkladně dezinfikuje všechny prostory, aby se onemocnění nešířilo,“ sdělil.

Související obsah

Klienti nyní mají obědy a večeře zajištěné v jiné restauraci. Snídaně a jiné drobné občerstvení si mohou dopřát přímo v hotelu. "Kromě toho dostanou za vzniklé potíže i finanční kompenzaci. S klienty je samozřejmě v kontaktu náš delegát,“ ubezpečil mluvčí cestovní kanceláře.

Hygienici hledají ohnisko nákazy

Stěžovatel redakci TN.cz poskytl i některé recenze turistů, ze kterých vyplývá, že podobné problémy se přímo v hotelu objevily už dříve. To ostatně potvrzují i informace tamních médií. První případy datují k 25. červenci letošního roku. Mluvčí CK Fischer však popřel, že by s hotelem v minulosti řešil podobné potíže.

Související obsah

Španělští novináři se odkazují na zprávy ministerstva zdravotnictví, podle kterého má jít o otravu jídlem způsobenou tzv. noroviry. Pro noroviry je typické, že se do těla dostávají orální cestou (obvykle spolu s potravou nebo vodou), což by ukazovalo na problém v kuchyni.

"Nejsem schopen v tuto chvíli říci, jestli a případně kde došlo k nějaké chybě. Každopádně hotel zareagoval tak, aby se nákaza nešířila. Podle mých informací nešlo v této oblasti v posledních týdnech pouze o tento hotel. Nemusí tedy jít o nějaké konkrétní pochybení přímo hotelu,“ upozornil Bezděk.

Hygienici kuchyni nechali uzavřít a snaží se ohnisko nákazy v této oblasti vypátrat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz