Zahraničí

VIDEO: Sicilská sopka Etna se znovu probrala k životu. Chrlila oheň a lávu

Sicilská sopka Etna se znovu probrala k životu. V pondělí ráno ozářila oblohu mohutná erupce, při které sopka vychrlila oheň a lávu.

Etna vybuchla v pondělí kolem čtvrté hodiny ráno. Při erupci následně z kráteru stoupal k nebi hustý dým. "Výbuch zasáhl především provincii Katánie na severovýchodě Sicílie,“ uvádí portál Wanted in Rome.


Podle tamních úřadů však erupce nezpůsobila větší škody, nehlásí ani žádné zraněné. "Ráno jsme to slyšeli. Byl to hlas Etny. Tlakové vlny otřásly nejen okny, ale také zdmi a podlahami,“ popsal situaci Boris Behncke z italského Národního institutu pro geofyziku a vulkanologii (INGV).


Řada lidí okamžitě na sociálních sítích sdílela záběry z pondělní erupce. Někteří zachytili také silnice, které pokryl sopečný popel. Aktivita sopky je poměrně častá a láká turisty.

Související obsah


V současné době hasiči na ostrově bojují s mohutnými lesními požáry. Velmi postižené je například okolí Palerma nebo také východní pobřeží Sicílie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz