Domácí

Desítkám dětí na táboře se udělalo špatně, všechny skončily v nemocnici

Přes 20 dětí, které trávily prázdniny na letním táboře na Hořovicku, postihla v noci na středu náhlá nevolnost. Na místo vyrazilo několik sanitek, z preventivních důvodů byl přivolán i vrtulník letecké záchranné služby a záchranářský vůz Atego. Všechny děti záchranáři rozvezli do okolních nemocnic.

Záchranáři a hasiči spěchali v úterý krátce před půlnocí na letní tábor Záskalák v katastru obce Mrtník poblíž Hořovic. Podle dostupných informací měli nahlášenou náhlou nevolnost, která postihla asi dvě desítky dětí.

Vzhledem ke značnému počtu postižených dětí a závažnosti prvotních informací bylo na místo vysláno několik sanitních vozů a z preventivních důvodů i vrtulník záchranné služby spolu se záchranářským vozem Atego, který bývá nasazován při mimořádných událostech s větším počtem zraněných.

"Ošetřili jsme 23 dětí, všechny děti byly rozvezeny do okolních nemocnic. Vysílali jsme tam pět posádek ve spolupráci s plzeňskou a pražskou záchrannou službou. Vrtulník se vracel prázdný," řekla TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová.

Související obsah

Zdravotní stav postižených dětí nakonec nebyl tak závažný, jak se původně očekávalo. Helikoptéru i vůz Atego tak mohli záchranáři odvolat.

Zatím není jasné, co za zdravotními komplikacemi stálo. Ukáže to až následné lékařské vyšetření. Další podrobnosti k této mimořádné události budou zveřejněny během středečního dopoledne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz