Domácí

Část aquaparku lehla popelem, zavřeno bude dlouhé měsíce

Po více než týdnu skončilo vyšetřování požáru, který značně poškodil jihlavský aquapark. Hořet začalo kvůli technické závadě v saunové části. Škoda bude v řádu několika milionů korun. Kdy se poškozená část otevře, zatím není jasné.

Požár zachvátil aquapark Vodní ráj minulé pondělí odpoledne. Plameny šlehaly z vnitřní části jihlavského aquaparku. Na místo zamířily desítky hasičů. Část areálu museli evakuovat, nikomu se naštěstí nic nestalo.

Hořet začalo v místnosti, kde kdysi bývala sauna. Za vše podle výsledků právě skončeného vyšetřování mohla technická závada na saunových kamnech. Od nich se pak požár rozšířil do dalších místností.

Související obsah

"Je potřeba obnovit saunový srub sprchy odpočinkovou část," vysvětlil Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy a provozovatel aquaparku. Zasažená byla i střecha a celá vzduchotechnika. Škody se stále vyčíslují. Budou o dost vyšší než původně odhadované dva miliony korun.

Kdy se zasažená část areálu, který vlastní město, znovu otevře, je zatím ve hvězdách. "Kdy se provoz obnoví opětovně, nevíme. Je jednak velký problém sehnat materiál a jednak firmy, které by provedly rekonstrukci," dodal Málek.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz