Domácí

Václav (77) zmizel, příbuzní ho nevypátrali. Policie povolala vrtulník

Václav (77) zmizel, příbuzní ho nevypátrali. Policie povolala vrtulník
Zdroj: Profimedia.cz

Středočeští policisté od úterý intenzivně pátrají po sedmasedmdesátiletém Václavu Strnadovi z Kutné Hory, do akce povolali i vrtulník s termovizí. Svědci seniora naposledy viděli v Čáslavi, pak zmizel beze stopy. Neúspěšně vypátrat se ho pokoušeli i příbuzní, kteří se pak obrátili na strážce zákona.

"Senior z Kutné Hory byl naposledy viděn v úterý 17. srpna kolem 14. hodiny v Čáslavi na náměstí Jana Žižky z Trocnova, ve směru chůze do ulice Generála Františka Moravce. Do současné doby se však nevrátil domů, nepodal o sobě žádnou zprávu a není kontaktní," informovala ve středu dopoledne policejní mluvčí Vendulka Marečková. Podle ní se Václava pokoušeli nejprve najít příbuzní, když neuspěli, požádali o pomoc policisty.

Pohřešovaný senior je vysoký metr sedmdesát, má hnědé oči a šedé vlasy. Vousy si nepěstuje. Na sobě měl černé tričko s krátkým rukávem a bílým límečkem a modré kalhoty.

Související obsah

"Žádáme občany, pokud mají jakékoli informace o tom, kde by se pohřešovaný mohl nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158," uvedla Marečková. Zároveň zdůraznila, že pokud lidé kohokoli pohřešují, mají se na strážce zákona obrátit co nejdříve, protože prvních 24 hodin je podle mluvčí klíčových.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz