Domácí

Na Mělnicku vykolejil vlak, zablokoval hlavní trať z Ústí do Prahy

Na Mělnicku vykolejil vlak, zablokoval hlavní trať z Ústí do Prahy
Zdroj: TV Nova

V Nelahozevsi na Mělnicku ve čtvrtek ráno vykolejil nákladní vlak. Kvůli problému byla přerušena doprava na frekventované železniční trati z Ústí nad Labem do Prahy. Jak se incident stal, zatím není jasné. Trať byla opět zprovozněna krátce po 13. hodině odpoledne.

Provoz dálkových i regionálních vlaků mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Vraňany byl zastaven krátce po páté hodině ráno, vyplývá z informací Českých drah. Trať byla následně zprovozněna po 13. hodině odpoledne.

"Při vjezdu do stanice Nelahozeves zde došlo k vykolejení čtyř vozů nákladního vlaku," informovala po sedmé hodině ráno Správa železnic. Upřesnila tak předchozí informace, které hovořily o dvou vykolejených vagonech. 

V tuto chvíli není jasné, jak přesně se nehoda mohla stát. "Příčina je předmětem šetření," dodala organizace.

Související obsah

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal sdělil, že se nikomu naštěstí nic nestalo. "Podle informací, které jsme obdrželi, by tam neměl být nikdo zraněný. Bude tam ale nějaká hmotná škoda," řekl TN.cz.

Dopoledne byl zastaven železniční provoz také na trati mezi Českými Budějovicemi a Prahou u obce Chotýčany. Auto vjelo na železniční přejezd ve chvíli, kdy se blížil osobní vlak, který nestihl včas zabrzdit. Jeden člověk se lehce zranil. Provoz na trati byl obnoven kolem 14. hodiny. 

Podobná událost není ojedinělá. V červenci se někdo pokusil vykolejit vlak v Doksech pomocí obřího balvanu:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz