Domácí

Požár v jaderné elektrárně Dukovany? Hasiči ho při cvičení jen simulovali

V jaderné elektrárně Dukovany bylo ve čtvrtek hodně živo. Probíhalo tam totiž mimořádné cvičení. Záchranné složky se musely vypořádat s ohlášeným požárem v části elektrárny, kde se skladuje radioaktivní odpad.

Z jímky, kde se skladují radioaktivní odpady, vychází kouř. Hoří tam uskladněné obaly. Nebezpečí je velké, protože do ovzduší mohou unikat radioaktivní látky. Na místo míří první záchranné jednotky a aktivován je i havarijní štáb elektrárny.

Lidé z okolí Dukovan ale nemusí mít strach. Jde totiž jen o realistické cvičení. Speciální kouřové efekty mají záchranářům navodit přesnou situaci, do které se mohou při havárii a požáru v elektrárně dostat.

"Do cvičení se zapojilo zhruba 50 pracovníků," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Cílem bylo prověřit součinnost všech zasahujících složek tak, aby se havarijní situaci podařilo co nejrychleji dostat pod kontrolu.

Související obsah

Jenom během letošního roku by se v dukovanské jaderné elektrárně mělo uskutečnit celkem 10 takovýchto mimořádných cvičení. Čtyři z nich jsou přitom tajná, bez předchozího upozornění.

Jaderná elektrárna Dukovany ale není jediným místem, kde podobná cvičení probíhají. Čas od času se konají i v jaderné elektrárně Temelín a dalších strategických objektech kritické infrastruktury státu.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz