Zahraničí

Mexiko zasáhl hurikán Grace, nejméně sedm lidí zemřelo

Mexiko zasáhl v sobotu ráno hurikán Grace. Silný vítr s přívaly deště napáchal největší škody ve státě Veracruz, kde si podle tamních médií vyžádal sedm lidských životů.

Hurikán Grace, který před pár dny zasáhl ostrov Haiti, udeřil na pobřeží Mexika. Zasáhl turistické resorty i malé rybářské vesnice na jihovýchodě země.

Vítr o rychlosti 205 kilometrů za hodinu lámal stromy a na mnoha místech způsobil také rozsáhlé záplavy. Řádení přírodního živlu si bohužel podle guvernéra Cuitláhuaca Jiméneze vyžádalo také nejméně sedm lidských životů, informuje RTE.

Související obsah

Přes půl milionu domácností je v současné době bez elektřiny. Grace v Mexiku řádila už minulý týden, než se přesunula do Karibiku.

Podle Amerického Národního střediska pro hurikány dosahuje bouře aktuálně třetího stupně, jelikož ztratila energii při pátečním přechodu přes poloostrov Yucatan.

Obavy z přírodního živlu mají o víkendu také Spojené státy americké. K severovýchodnímu pobřeží se totiž blíží hurikán Henri, který by s sebou mohl přinést nebezpečné bouřky a záplavy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz