Domácí

Pelhřimovský babybox zachránil novorozeně. Chlapec je v inkubátoru

Pelhřimovský babybox zachránil novorozeně. Chlapec je v inkubátoru
Zdroj: TV Nova

Babybox v Pelhřimově zachránil novorozeně. Malý chlapec je 222. dítětem, které v babyboxu nalezli. Nyní je chlapeček v inkubátoru. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess dal chlapci jméno Jaroslav. Letos jde o osmé dítě odložené v některém z babyboxů.

V Pelhřimově zachránil babybox v pondělí novorozeně. Malý chlapec je 222. miminkem, které babybox zachránil. Dítě, které měří 47 centimetrů a váží asi dva a půl kilogramu, dostalo jméno Jaroslav a v současné době je umístěno v inkubátoru. "Je vitální, ale byl trochu podchlazený, tak jsme ho dali do inkubátoru,“ řekl zástupce primáře dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov Karel Medek.

"Jaroslav vstoupil do světa v červené cestovní kabele zabalený do ušmudlané deky, nevykoupaný, čerstvě narozený, s pupečníkem podvázaným gázou,“ uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Jméno Jaroslav dostal od Hesse podle šéfa marketingu České mincovny Jaroslava Černého, který vymyslel obdarovávání odložených dětí zlatým dukátem.

Související obsah


Jedná se o osmé dítě, které letos do babyboxů někdo odložil a celkem druhé dítě, které někdo umístil do toho pelhřimovského. Prvním byl rok a půl starý Karel v lednu 2019. Pelhřimovský babybox otevřeli 21. prosince 2007, zřídili ho převážně kvůli nálezu zdravého dítěte na toaletě nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz