Domácí

U Prahy hledali běhajícího medvěda. Video bylo falešné, zjistila policie

Pražští policisté v pondělí na základě oznámení zjišťovali, jestli se nedaleko hlavního města pohybuje medvěd. Na linku 158 totiž někdo zavolal, že zvíře viděl na silnici mezi Dolními Břežany a Zbraslaví. Městskému úřadu Dolní Břežany pak dotyčná osoba poskytla video, které se ukázalo jako falešné. Policisté proto pátrání odvolali.

Na linku 158 někdo v pondělí ohlásil, že se u Prahy pohybuje medvěd hnědý. Policisté začali oznámení i poskytnuté video prověřovat, ale zjistili, že se jednalo o falešný poplach. "Policisté objížděli celé okolí, ale žádné místo neodpovídalo tomu z videa," řekla TN.cz po 17. hodině mluvčí policie Michaela Richterová.

 

 

Související obsah

Falešné video se nevědomky šířilo z obecního úřadu z Dolních Břežan. Někdo jim totiž záběry poslal. "Byl to takový kolotoč. Někdo to měl od někoho a ten to měl také od někoho. Nakonec jsme přišli na to, že video nebylo natočeno v okolí Prahy," dodala mluvčí.

Tyto záběry rozpoutaly policejní akci:

S hledáním policistům pomáhal i vrtulník. Později odpoledne byl zásah ukončen a vrtulník se vrátil na základnu. Pokud by se zvíře skutečně u Prahy pohybovalo, na místo by byli povoláni odborníci na odchyt a veterinář.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz