Domácí

Odposlechy v okolí prezidenta? Kauzou se budou zabývat poslanci

Spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) bude ve čtvrtek řešit sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby. Podle portálu Neovlivní.cz měl Andrej Babiš vědět o tom, že lidi z okolí prezidenta BIS odposlouchává. Babiš to však opakovaně popírá a tvrdí, že se do činnosti tajných služeb nijak nevměšuje.

Premiér v pondělí s okolnostmi schůzky, na které o tom měl údajně s prezidentem mluvit, seznámil členy vlády. "Pan premiér nás informoval, že pokud na to téma někdy s prezidentem mluvil, ale neprobírali jsme konkrétně to téma, tak nikdy u toho nebyl přítomen nikdo jiný než oni dva," popsala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

"Já to dál nebudu komentovat, od toho jsou tady kontrolní orgány Sněmovny," řekl stručně ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček.

Související obsah

"Stálá komise pro kontrolu činnosti BIS bude zasedat tento čtvrtek v 10:00 hodin ve Sněmovně," reagoval pro TV Nova v SMS zprávě Pavel Bělobrádek (SPOLU), poslanec KDU-ČSL a zároveň předseda této sněmovní komise.

pez, TV Nova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz