Domácí

Z Prahy se lítá více než loni. Nejvíce lidé cestovali do Burgasu

Z Prahy se lítá více než loni. Nejvíce lidé cestovali do Burgasu
Zdroj: Profimedia

Letiště Václava Havla letos odbavilo přes 605 tisíc lidí. Je to o 140 procent více než loni. Nejčastěji se z Prahy létá do bulharského Burgasu, populární jsou i například Rhodos či Korfu.

Z pražského letiště Václava Havla se letos lítá více než loni. V červenci odbavilo největší české letiště přes 605 tisíc cestujících, to představuje oproti loňsku nárůst o 140 procent. Přesto se však jedná o pouhou asi třetinu cestujících před pandemií. Nejoblíbenějšími státy byly minulý měsíc Řecko, Itálie nebo Španělsko, absolutně nejoblíbenější destinací bylo však bulharské město Burgas, uvedlo letiště v tiskové zprávě.

"Provozní výsledky za uplynulý měsíc překonaly naše původní prognózy odbavených cestujících a zároveň potvrzují, že se cestující vrací do letadel,“ uvedl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během července proběhlo na letišti 7012 vzletů a přistání, to představuje oproti loňsku nárůst o 48 procent.

Související obsah


Mezi oblíbené destinace mezi cestujícími z Prahy patří kromě bulharského Burgasu také turecké město Antalya, řecké město Heraklion a ostrovy Rhodos a Korfu. Oblíbené byly i lety na Mallorku nebo do egyptské Hurghady.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz