Zahraničí

Vesnice ve slunné Itálii láká nové obyvatele. Domy nabízí za hubičku

Vesnice ve slunné Itálii láká nové obyvatele. Domy nabízí za hubičku
Zdroj: Profimedia

Pokud sníte o bydlení v malebné italské vesničce blízko Říma, nyní máte jedinečnou příležitost. Obec Maenza totiž plánuje nabízet domy velmi lacino. Nemovitost si budete moci pořídit už za jedno euro (zhruba 26 korun).

Maenza se nachází v provincii Lazio. Tu naleznete jen několik desítek kilometrů od hlavního města Itálie. Do samotného Říma se tak lidé dostanou autem přibližně za hodinu. Starosta se nyní rozhodl vdechnout tichým uličkám vesnice nový život.


Vesnice proto bude prodávat domy velmi lacino. "Tamní rodiny jsou s námi v kontaktu a předají nám jejich staré domy. My je uvedeme na trh prostřednictvím konkrétních veřejných nabídek,“ citovala CNN starostu vesnice Claudia Sperdutiho.

Zájemci nabídky najdou na webových stránkách vesnice. Potenciální kupci poté musí kontaktovat radnici se žádostí. Přihlášky na prodej prvních několika domů je nutné podat do 28. srpna. Tamní starosta však slíbil, že se na trhu objeví také další domy. Zatím však probíhá vyjednávání s původními majiteli.

Související obsah


Lidé, kterým se podaří dům v Maenze koupit, se musí zavázat, že nemovitost do tří let zrekonstruují. Podle CNN je nutný také vklad ve výši 5000 eur (asi 128 tisíc). Ten se však novým majitelům vrátí po dokončení prací.


Pokud bude mít o jeden dům zájem více lidí, budou mít přednost ti, kteří se ve vesnici plánují usadit natrvalo a také ti, kteří plánují nejrychlejší rekonstrukci.

Češi začali zkupovat nemovitosti v zahraničí. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz