Domácí

V prostějovském babyboxu našli holčičku. Byla zabalená do plyšové deky

V prostějovském babyboxu našli holčičku. Byla zabalená do plyšové deky
Zdroj: Profimedia

Do babyboxu v Prostějově někdo v úterý odpoledne odložil miminko. Holčička dostala jméno Barbora a má se čile k světu. Děvčátko se stalo prvním děťátkem odloženým v prostějovském babyboxu, který funguje už od roku 2013.

Holčička je 223. miminkem, které babyboxy zachránily. "Je krásná. Váží 2700 gramů a měří 48 centimetrů,“ sdělila primářka dětského oddělení Nemocnice Prostějov Lenka Šigutová.


Zakladatel babyboxu Ludvík Hess dívenku pojmenoval Barbora. Podle Šigutové bylo miminko pečlivě oblečené celé v bílém a zabalené do plyšové deky. "Pupečník měla podvázaný gumičkou do vlasů,“ doplnila Šigutová.

Související obsah


Od založení prostějovského babyboxu v roce 2013 je malá Barborka prvním miminkem, které do něj někdo odložil.


Tento týden se jedná už o druhé odložené miminko, které babyboxy zachránily. V pondělí někdo v Pelhřimově nechal chlapečka. Ten dostal krásné jméno Jaroslav. Na rozdíl od Barborky byl zabalený do ušmudlané deky a nevykoupaný. Lékaři chlapečka následně umístili do inkubátoru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz