Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby 2021: Kandidáti na místa poslanců v Ústeckém kraji

Volby 2021: Kandidáti na místa poslanců v Ústeckém kraji
Zdroj: Profimedia

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 8. a 9. října. V Ústeckém kraji se v nich utká celkem 17 uskupení.

V Ústeckém kraji vyberou voliči v říjnu 13 poslanců z celkových 200. Získat místa v Poslanecké sněmovně se bude snažit celkem 17 uskupení. V minulých volbách v roce 2017 to bylo o sedm kandidátek více.

Ústecký kraj byl pro letošní rok vylosován jako kraj, kterému budou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí. Znamená to, že všechny hlasy z ciziny se budou započítávat mezi hlasy voličů z Ústeckého kraje.


V Ústeckém kraji dojde k velkému souboji. Utkají se zde premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda pirátské strany Ivan Bartoš. Jedničkou na kandidátce SPD je Jaroslav Foldyna. Tereza Hyťhová bude volební jedničkou kandidátní listiny spojenectví Trikolora Svobodní Soukromníci.Související obsahKSČM povede do voleb někdejší náměstek hejtmana Jaroslav Komínek, za ČSSD obsadí první místo kandidátní listiny starosta Krupky Zdeněk Matouš. Koalici Spolu povede v kraji místostarosta Litoměřic a poslanec Karel Krejza (ODS). Přísahu do voleb povede Jaroslav Pelc, bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

V roce 2017 vyhrálo v kraji hnutí ANO s 37,55 procenty hlasů. Druhá SPD měla 12,59 procenta, třetí komunisté 9,89 procenta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz