Domácí

SuperStar raketově odstartovala jeho kariéru. Jak dnes žije Vlasta Horváth?

SuperStar raketově odstartovala jeho kariéru. Jak dnes žije Vlasta Horváth?
Zdroj: Profimedia

Šestnáct let uplynulo v červnu od chvíle, kdy se druhým vítězem soutěže Česko hledá SuperStar stal Vlasta Horváth. Na rozdíl od některých jiných finalistů soutěže Horváth u muziky zůstal. Vydal čtyři alba, vystupoval jako host s kapelou Čechomor a hrál v muzikálech. Horváth se také oženil a narodily se mu dvě dcery.

Již v sobotu 4. září startuje na obrazovkách TV Nova další řada pěvecké show SuperStar. Před 16 lety se stal vítězem teprve druhé řady této v celém světě oblíbené show zpěvák Vlasta Horváth. Jeho největším soupeřem byl Petr Bende, ve finále jej ale Horváth jasně porazil, získal 73 % hlasů.

Z druhé řady vzešlo hned několik dalších známých tváří. Diváci jistě vzpomenou na Gabrielu Al Dhábbu, která skončila na třetím místě, Michaela Foreta, Filipa Jankoviče či "perského prince" Aliho Amiriho.

Rodák ze středočeské Vlašimi dokázal své vítězství v populární soutěži zužitkovat. Ještě v roce 2005 vydal debutové album Místo zázraků, které dosáhlo na platinovou desku. Ve stejném roce byl v anketě Český slavík diváky zvolen objevem roku, jeho album se stalo Deskou roku mezi debutovými albami. Horváth se také krátce po vítězství v SuperStar oženil s dlouholetou přítelkyní Markétou.

Související obsah

Druhé album Do peří nefoukej vydal v následujícím roce. Horváth vystupoval se svou kapelou, ale objevil se i v muzikálech – v roce 2009 v Divadle Broadway v muzikálu Mona Lisa a v letech 2010 až 2015 v RockOpeře Praha v operách Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona.

Horváth také vyučoval šest let na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Specializoval se na rockové opery. Působí také jako producent a od roku 2018 má vlastní nahrávací studio. Třetí album To máme znát vydal v roce 2014. Předloni pak přidal čtvrté album Stále nevěřím.

Zdroj: Profimedia

Ačkoliv je sám ze čtyř bratrů, narodily se mu dvě dcery. V roce 2011 Linda a o tři roky později Alžběta. Právě s Lindou vloni nazpíval vánoční píseň Chvíle vánoční.

Horváth se ale také musel vyrovnat s velkou tragédií. V dubnu 2016 při autonehodě zemřel jeho bratr Martin. Bývalý mládežnický fotbalový reprezentant hrál i českou nejvyšší soutěž. Vlastu doprovázel v jeho kapele na bicí.

Vlasta Horváth natočil píseň s dcerou Lindou:

Do konce roku chystá Vlasta Horváth se svou kapelou sedm koncertů. Vystupovat bude například 11. září na pouti v Klimkovicích, o dva týdny později v Otrokovicích či před Vánocemi v Novém Jičíně, Čerčanech a v Havlíčkově Brodě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz