SuperStar

Kontroverzní Filip Jankovič si podmanil svět! Díky čemu se mu to povedlo?

Ačkoliv v druhé řadě pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar vypadl Filip Jankovič jako první muž, a umístil se tak až na osmém místě z celkových 12, do zapomnění rozhodně neupadl. Čím vším na sebe během posledních let nejvíc upozornil a jak moc se od svojí účasti v show změnil?

Již tuto sobotu odstartuje sedmá řada společné Česko Slovenské SuperStar. Před aktuální společnou verzí mohli diváci na obrazovkách televize Nova oblíbenou soutěž vídat pod názvem Česko hledá SuperStar. V její druhé řadě, kterou TV Nova uvedla v roce 2005, se objevil i Filip Jankovič.


Přestože i on krátce po skončení soutěže vydal sólové album příznačně pojmenované F8, pěveckou kariéru brzy pověsil na hřebík. Hudba sice Jankoviče životem provází dál, už ale trochu jinak.


V průběhu uplynulých 16 let se z něj totiž stal celosvětově úspěšný a uznávaný tanečník, který spoustu pracovních zkušeností získal v zahraničí. Na Slovensku Jankovič vystudoval bratislavskou taneční konzervatoř. Celých pět let strávil v Londýně, a rok dokonce žil i v Los Angeles.

Související obsah


Právě v Americe se Jankovičovi podařilo navázat zajímavé spolupráce. Tančil pro spoustu hvězd hudebního průmyslu – George Michaela, Justina Biebera, Jessie J., Mariah Carey, Kylie Minogue, Spice Girls nebo třeba Celeste Buckingham.

Jankovič se věnuje různým tanečním stylům a je také držitelem několika důležitých titulů. Před lety se například stal vicemistrem Evropy a světa v Disco dance, velké úspěchy slavil i s Show dance a Hip Hopem.

Související obsah

Během svého pobytu v Londýně se Jankovič potýkal s drogovou závislostí. Ta už je ale dávno minulostí.
 

Asi nejvíc na sebe ale tanečník upozornil tím, že si na svá vystoupení obouvá boty na vysokých podpatcích. Tanec na jehlách dokonce sám v Česku vyučuje. Do povědomí diváků televize Nova se naposledy zapsal jako doprovodný tanečník Davida Gránského coby Beyoncé v šestém díle zatím poslední řady show Tvoje tvář má známý hlas. "Moje nejvyšší podpatky mají asi kolem dvaceti centimetrů. Ty ale používám jenom třeba na focení," prozradil Jankovič před lety v rozhovoru pro Super.cz.

Proměna Filipa Jankoviče:

Zdroj: Profimedia

Velký rozruch vzbudil odvážnými snímky, které kdysi nafotil. Hodně toho už bylo řečeno i o jeho soukromém životě. Nejednou totiž způsobil poprask svými odpověďmi na dotazy ohledně své sexuální orientace. Netají se tím, že je gay, respektive bisexuál. Nicméně i přesto, že chodil s několika ženami, nakonec u něj převážila náklonnost k mužům. Už přes půl roku je šťastně zadaný. S přítelem Karlem Šlajchrtem se potkali přes seznamovací aplikaci.

Kromě výuky tance se Filip Jankovič věnuje i prknům, která znamenají svět. Coby tanečník totiž získal angažmá i v několika muzikálech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz