Počasí

ČHMÚ vydal výstrahu! Varuje před intenzivním deštěm a povodněmi

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vydatným deštěm a povodněmi, která platí od úterý do středy. Intenzivní srážky hrozí na severu, severovýchodě a východě Česka.

Česko má před sebou několik deštivých dnů, v některých částech budou srážky velmi intenzivní. ČHMÚ proto vydal výstrahu před velmi vydatným deštěm, která platí od půlnoci z pondělí na úterý do půlnoci z úterý na středu pro Liberecký (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Tanvald), Královéhradecký (Trutnov, Vrchlabí), Olomoucký (Jeseník) a Moravskoslezský kraj (Bruntál, Krnov).

Pro části Moravskoslezského kraje (Frýdek-Místek, Jablunkov, Třinec) platí totéž, ale od úterní šesté hodiny ranní až do středečního poledne. Úhrn srážek podle ČHMÚ může přesáhnout až 60 mm.

Výstraha před deštěm

Zdroj: ČHMÚ

V platnosti je také výstraha před deštěm s nižším stupněm intenzity. Ta platí od půlnoci z pondělí na úterý do půlnoci z úterý na středu pro Liberecký (Liberec), Olomoucký  (Šumperk) a Moravskoslezský kraj (Rýmařov).

Související obsah

Pro části Zlínského (Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín) a Moravskoslezského kraje (Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov) platí tato výstraha od úterních 6:00 hodin do středečního poledne. Meteorologové očekávají vydatný déšť s úhrnem nad 50 mm.

Riziko povodní

V souvislosti s intenzivními srážkami hrozí také zvýšení hladiny řek. Platí proto zároveň i povodňová bdělost od úterních 6:00 hodin do středečních 07:00 hodin, kterou ČHMÚ vyhlásil pro Liberecký (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Liberec, Jilemnice, Tanvald, Železný Brod), Královéhradecký (Trutnov, Vrchlabí), Olomoucký (Jeseník) a Moravskoslezský kraj (Český Těšín, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Jablunkov, Třinec).

Výstraha před povodněmi

Zdroj: ČHMÚ

"Vzhledem k velmi silnému nasycení povodí Smědé a Lužické Nisy a očekávaným srážkám (40mm až 70mm v horských oblastech) očekáváme překročení prvního stupně povodňové aktivity," varuje ČHMÚ. Povodňová bdělost platí i na některých dalších tocích ve zmíněných krajích.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz