Počasí

Na Liberecku hrozí povodně! Řeky se mohou zvedat i ve východních Čechách. MAPA

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý upravil výstrahu před vydatným deštěm a povodněmi. Na severu Čech se už vylila z koryta řeka Smědá v oblasti Višňová. Na místě vyhlásil ČHMÚ druhý stupeň povodňové aktivity. I nadále meteorologové v některých částech Česka varují před velmi vydatným deštěm a vzestupem hladiny řek.

Druhý stupeň povodňové aktivity, tedy ohrožení, vyhlásil Český hydrometerologický ústav (ČHMÚ) v Libereckém kraji, kde se vylila z koryta řeka Smědá. Hrozí tam dokonce třetí stupeň povodňové aktivity. "Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Snížení stability stromů v podmáčené půdě," píše ČHMÚ. V platnosti je momentálně povodňová bdělost v Královéhradeckém kraji na řece Labe u Špindlerova mlýna a na stanici Labská.

Výstraha před povodněmi:

Zdroj: ČHMÚ

"Nová výstraha upřesňuje včera (v pondělí 30. 8.) vydanou výstrahu, snižuje stupeň nebezpečí na srážky pro hory na severu území a ruší výstrahu na 1. SPA pro horské polohy na severu a v Jeseníkách," uvedl ČHMÚ v úterý dopoledne.

Aktualizovaná výstraha stále varuje před velmi vydatným deštěm s úhrnem srážek nad 40 mm v průběhu 6 hodin nebo nad 60 mm v průběhu 24 hodin. Platí od úterních 10:35 hodin do půlnoci pro Olomoucký (Jeseník) a Moravskoslezský kraj (Bruntál, Krnov) a do středeční deváté hodiny ranní pro Frýdek-Místek, Jablunkov, Třinec.

Výstraha před deštěm

Zdroj: ČHMÚ

Výstraha s nižším stupněm intenzity varující před vydatným deštěm platí od 10:35 hodin do půlnoci pro Liberecký (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Tanvald), Královéhradecký (Trutnov, Vrchlabí), Olomoucký (Šumperk) a Moravskoslezský kraj (Rýmařov).

Související obsah

Pro Zlínský (Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín) a Moravskoslezský kraj (Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov) platí až do středečních 9:00 hodin.

Podívejte se na předpověď počasí na středu 1. září:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz