Domácí

Aplikace Lítačka hlásí problémy. Peníze se strhnou, kupón nepřijde

Aplikace Lítačka hlásí problémy. Peníze se strhnou, kupón nepřijde
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Aplikace Pražské integrované dopravy Lítačka hlásí v úterý od rána rozsáhlé výpadky systému. Při nákupu libovolného kupónu jsou lidem strženy peníze, ale kupón nezískají.

Lítačka od úterního rána eviduje v aplikaci potíže s registrací aplikace jako identifikátoru a se zobrazením nově zakoupených kupónů v přehledu v aplikaci. Těm, kteří si kupón zakoupí, aplikace peníze sice strhne, ale nový kupón jim nepřijde.

Na sociálních sítích si na problém stěžují už desítky lidí. "Po potvrzení platby mi aplikace oznámila, že je platba nerozpoznána, ať zaplatím znova. Přitom platba z mého účtu odešla," napsala paní Helena.

Související obsah

Podle mluvčího pražského dopravního podniku Filipa Drápala o problému firma ví, aplikaci však spravuje společnosti Operátor ICT. "Aktuálně při nákupu v aplikaci nebo e-shopu PID Lítačka dochází až k několikahodinovému zdržení při doručení kupónu. O bližší informace a urychlené odstranění problému urgujeme provozovatele systému, Operátora ICT. Uživatele ujišťujeme, že o peníze v žádném případě nepřijdou," informoval dopravní podnik na Twitteru.

"Omlouvám se uživatelům aplikace PID Lítačka za krátkodobý výpadek některých služeb spojených zejména s nákupem dlouhodobých kupónů. Na nápravě intenzivně pracujeme," uvedl pro TN.cz mluvčí Operátora ICT Petr Habáň s tím, že nejrychlejší možnost zakoupení kupónu je aktuálně na webu Lítačky, kde se kupón zobrazuje normálně.

Hlavním problémem uživatelů ale je, že aplikace napíše, že platbu nebylo možné zpracovat, a je třeba ji vyzkoušet později. Někteří lidé tak uvádí, že zkusili platbu zopakovat několikrát a přišli tak o další peníze. Lítačka každopádně garantuje jejich vrácení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz