Zahraničí

USA se vzpamatovávají z hurikánu Ida. Mnoho lidí připravil o všechno

Jihovýchod Spojených států se vzpamatovává z úderu hurikánu Ida. Živel, který doprovázel vítr o rychlosti až 240 kilometrů v hodině, způsobil masivní výpadky proudu ve státech Louisiana a Mississippi. Jen v Louisianě je bez elektřiny přes milion lidí a výpadek může trvat i několik týdnů. V New Orleans platí zákaz nočního vycházení.

Přerušené dodávky pitné vody, domácnosti bez proudu, poničené domy, z nichž zbyly jen obří třísky. Obyvatelé měst v Louisianě a Mississippi se po řádění hurikánu Ida začínají vracet do svých domovů. Mnohé z nich živel připravil o všechno.

"Co budu dělat? To je to, co mě děsí. Nemám žádnou rodinu. Musíme zůstat silní, zvládneme to," uvedl obyvatel města Houma Marshall.

V Mississippi hurikán narušil vozovku jedné z dálnic. Některá auta zapadla do díry hluboké až 18 metrů. Dva lidé zemřeli a deset dalších bylo zraněno. V New Orleans lidé čekají v dlouhých frontách na pitnou vodu a základní potraviny, které distribuují tamní úřady.

Související obsah

"Je to strašné. Probouzíme se s hrůzou, uléháme s hrůzou. Nemáme nic, jsme bez domova a potřebujeme pomoc," řekla obyvatelka New Orleans Diana Estes. Ve městě platí kvůli množícím se případům rabování od osmé hodiny večer do šesté hodiny ráno zákaz nočního vycházení.

Hurikán Ida zasáhl pevninu Spojených států jako bouře čtvrté kategorie. S rychlostí větru 240 kilometrů v hodině jde o pátou nejsilnější bouři na pevnině. V terénu je okolo 5000 členů Národní gardy, kteří mají na starost pomoc v postižených oblastech.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz