Domácí

Manželé Kušejovi oslavili diamantovou svatbu. Prozradili, jak na společné soužití

Říká se, že láska i hory přenáší. Své by o tom mohli vyprávět manželé Kušejovi ze Žiželic u Žatce. Ve svém vztahu totiž dosáhli na úctyhodnou metu. Slaví diamantovou svatbu, tedy 60 let společného manželství. A dokonce prozradili i svůj tajný recept na šťastné soužití trvající desítky let.

Recept na to, jak druhého umět milovat a v manželství vydržet, je podle paní Kušejové prostý. "Musí se umět odpustit, nesmí se všechno brát vážně, tak nějak si vypomáhat jeden druhému. Občas bychom si nejraději utekli, ale nebylo kam, tak jsme spolu," myslí si Mária Kušejová.

Oslavit diamantovou svatbu je opravdovou vzácností. Ve Velké Británii manželům posílá přání k diamantové svatbě dokonce sama královna, v USA prezident a u nás mají tuto poctu starostové obcí.

Související obsah

"Je to neuvěřitelné, opravdu dlouhá doba. V naší historii, co jsme dohledali, je to poprvé, co se kdy manželé dožili takhle krásného výročí," řekla starostka Žiželic Helena Makuková.

Manželé Kušejovi slibují, že se nerozvedou a životem budou kráčet společně i nadále. Za 10 let je čeká platinová svatba, za 15 nebeská a za 20 multiplatinová.

Být spolu 60 let je vzácností i proto, že v Česku je vysoká rozvodovost. Téměř každý druhý manželský pár se rozvádí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz