Počasí

Na část Česka se ženou silné bouřky, meteorologové vydali výstrahu. MAPA

Česko čeká téměř tropický závěr týdne, mělo by být okolo 27 stupňů Celsia. Od úterý se už ale začne postupně ochlazovat. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se navíc přiženou bouřky, pro západní a část jižních Čech platí od pátku výstraha.

Pozdní léto zatím pokračuje. Ve čtvrtek se budou teploty pohybovat mezi 24 až 28 stupni, pouze na horách ve výškách nad 1000 metrů klesnou na 19 stupňů. Bude jasno, k večeru v Čechách polojasno. Noční teploty od 10 do 14 stupňů.

"Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Postupně počasí u nás ovlivní mělká brázda nízkého tlaku vzduchu postupující z Britských ostrovů nad Skandinávii a dále k východu," vysvětlili meteorologové.

V pátek se ale do Česka přiženou bouřky. ČHMÚ vydal výstrahu, v platnosti bude od 14 do 22 hodin pro část Středočeského (Beroun, Hořovice, Kladno, Příbram, Rakovník, Slaný), Jihočeského (Blatná, Český Krumlov, Kaplice, Písek, Prachatice, Strakonice, Vimperk, Vodňany) a Ústeckého kraje (Bílina, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Louny, Most, Podbořany, Teplice, Žatec) a pro celý Karlovarský a Plzeňský kraj.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

​"Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s úhrny kolem 35 milimetrů. Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty," varují meteorologové.

Páteční denní teploty se vyšplhají na 23 až 27 stupňů a v noci spadnou na 14 až 10 stupňů. Déšť a ojedinělé bouřky se očekávají v Čechách také v sobotu, na Moravě a ve Slezsku ale bude jasno až polojasno. Přes den má být od 23 do 27 stupňů, v noci mezi 11 až 15 stupni.

Související obsah

​​V neděli má být oblačno až polojasno. Během dne se mohou místy vyskytnout přeháňky a ojediněle bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 stupni, v noci klesnou na 15 až 11 stupňů. 

Oblačno až polojasno s ojedinělými přeháňkami nebo bouřkami má být i v pondělí. Teploty stále od 21 do 25 stupňů, v noci 10 až 14 stupňů. 

Výhled meteorologů od příštího úterý do čtvrtka počítá s ochlazením, přes den bude od 19 do 24 stupňů. A v noci 10 až 15 stupňů. Mělo by být polojasno až oblačno, ojediněle udeří bouřky.

Podle meteorologů nás čeká nejteplejší den letošního září:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz