Zahraničí

Princ Andrew měl zneužívat nezletilou, právníci chtějí soud zastavit

Princ Andrew měl zneužívat nezletilou, právníci chtějí soud zastavit
Zdroj: Profimedia

První slyšení soudu s princem Andrewem by se mělo odehrát v pondělí. Právníci syna královny Alžběty jej ale chtějí bojkotovat. Tvrdí, že předvolání k soudu nebylo podáno správně. Podle obžaloby člen královské rodiny v roce 2001 zneužil tehdy 17letou dívku. Princ Andrew to však odmítá.

Prince Andrewa předvolali k soudu. První slyšení má proběhnout v pondělí. Právníci prince, který podle žaloby zneužil v roce 2001 tehdy 17letou Virginii Giuffreovou, ale chtějí soud zastavit. Předvolání podle nich totiž nebylo podáno správně. Informoval o tom deník Daily Mirror.

Podle právníků prince Andrewa měl dostat člen královské rodiny předvolání osobně, místo toho bylo však podáno šéfovi královské ochranky. Advokáti syna královny Alžběty tedy hodlají soud bojkotovat. Prince Andrewa se nepodařilo zastihnout možná i kvůli dřívějším zprávám, že se na hradu Winsdor schovává.

Související obsah

Člen královské rodiny tvrzení Giuffreové odmítá a trvá na tom, že ji nikdy nepotkal. Údajná oběť ale tvrdí, že ji k sexu s princem donutil finančník Jeffrey Epstein pod pohrůžkou násilí.

Podle deníku Daily Mail je další možností, jak se princ může soudu vyhnout. Podle nich podepsala Giuffreová v roce 2009 domluvu o mlčenlivosti s Epsteinem. Ta údajně může obsahovat dohodu i o princi Andrewovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz