Domácí

Zimní dovolenou je potřeba plánovat už teď. Hrozí vyprodání skipasů

Lidem, kteří už plánují zimní zahraniční dovolenou, cestovní kanceláře radí vybírat destinaci a termín už teď. Letenky i hotely jsou prý v určitých termínech levnější než v minulosti. Lyžařské zájezdy hlavně do Alp jsou pořád v kurzu, i když zatím není jasné, za jakých podmínek bude v jednotlivých zemích možné lyžovat.

Kdo lyžování v Alpách nebo Dolomitech zkusil, většinou chce jezdit opakovaně. A i když je teprve září a pořád se neví, jestli do fungování středisek znovu nezasáhne koronavirus, rezervace se plní. "Rozhodně se Češi letos bojí méně cestovat než vloni, naši klienti jsou očkovaní, tím pádem jim na spoustě míst odpadají problémy s testováním a karanténami," uvedla mluvčí cestovní kanceláře Invia Andrea Řezníčková.

Přesná pravidla zatím nikdo neurčil, ale například v Itálii zimní střediska předpokládají, že i letos budou muset kapacitu lyžařů omezovat. "Lidem, kteří tak budou kupovat zájezd až během zimních měsíců, by se mohlo stát, že sice seženou ubytování, ale už nebudou moci koupit skipas," řekl Jan Bezděk z cestovní kanceláře New Dama.

Související obsah

​Ceny skipasů by měly zůstat přibližně na stejných hodnotách, jako před pandemií. Výrazně se však mění struktura u zájezdů za teplem. Jihovýchodní Asie je pořád kvůli pandemii zapovězená, a to přitom do Thajska každou zimu létalo 40 tisíc Čechů. Cestovní kanceláře tak objednávají jiné destinace.

Letos už do ciziny podle Asociace cestovních kanceláří odjelo na tři miliony Čechů. Další statisíce to mají v plánu na podzim a v zimě.

Jan Houška TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz