Počasí

V jižních Čechách napadl sníh, zhrozili se lidé. Expertka vysvětlila, co se stalo

Obyvatele vesnice Valtínov na Jindřichohradecku v sobotu večer překvapila sněhová pokrývka. Počasí sice dovede v posledních letech překvapit, sněžit by ale v září v Česku nemělo. Podle meteoroložky Dagmar Honsové není důvod k obavám. Ve skutečnosti totiž nesněžilo.

Na silnici, trávě i pod okny domů. Tam všude spatřili obyvatelé Valtínova drobnou sněhovou pokrývku a nemohli uvěřit svým očím. Na horách sice může první sníh napadnout klidně už v srpnu, v nižších polohách se to však dřív než v říjnu snad ještě nestalo.

A platí to i nadále. To, co se objevilo v jižních Čechách, nebyl sníh. "Jedná se o drobné krupky, které byly včera spojené s bouřkovou činností, která se na Jindřichohradecku vyskytla," vysvětlila pro TN.cz Honsová.

"Bouřky postupovaly velmi pozvolna a doprovázené byly i vydatnějšími srážkami se srážkovými úhrny až 35 milimetrů," doplnila.

Související obsah

​Kdo už se těšil, že bude moct vytáhnout sáňky a boby, si tak musí na první sněhovou nadílku ještě počkat.

Zima by měla být teplotně nadprůměrná. "To ale neznamená, že se i v nížinách nemůžeme setkat s nějakou sněhovou kalamitou," uzavřela Honsová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz