Zahraničí

Odešla náhle a pokojně. Britskému premiérovi zemřela matka

Odešla náhle a pokojně. Britskému premiérovi zemřela matka
Zdroj: Profimedia

Charlotte Johnsonová Wahlová, matka premiéra Velké Británie, zemřela náhle v 79 letech v londýnské nemocnici. Dlouhodobě trpěla vážnou nemocí.

Matka Borise Johnsona zemřela náhle a poklidně v St Mary's Hospital v západním Londýně, informoval v úterý deník The Times. Charlotte Johnsonová Wahlová se dožila 79 let. Od svých 40 let trpěla Parkinsonovou chorobou. I přes komplikace s nemocí spojené dále pokračovala ve své práci, byla malířkou a specializovala se na portréty. Po čase používala pro stabilizaci při práci chodítko.

Boris Johnson svou matku kdysi popsal jako ženu, která ho naučila, že všichni lidé mají stejnou hodnotu. Umělkyně si premiérova otce Stanleyho Johnsona vzala v roce 1963 ještě předtím, než stihla dokončit studia na Oxfordské univerzitě. Pár měl spolu čtyři děti - Borise, novinářku Rachel, bývalého ministra Joa a ekologa Lea. V roce 1979 se Johnsonovi rozvedli.

Související obsah

V roce 1988 si matka premiéra vzala amerického profesora Nicholase Wahla a přestěhovala se s ním do New Yorku, kde začala malovat městská panoramata. Zpět do Londýna se vrátila, když její manžel v roce 1996 zemřel.

Britskému premiérovi a lídrovi Konzervativní strany teď kondolují politici a známé osobnosti. "Je velmi smutné dozvědět se o smrti matky Borise Johnsona. Naše myšlenky jsou s Vámi, modlíme se za celou Johnsonovu rodinu," napsal na twitter premiérův přítel Conor Burns, člen Konzervativní strany. Lítost nad zprávou vyjádřil i lídr Labouristické strany Keir Starmer. "Mrzí mě premiérova ztráta. Upřímnou soustrast jemu i celé rodině," uvedl na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz