Domácí

Prezident Miloš Zeman je v nemocnici. Má tam zůstat několik dnů

Prezidenta Miloše Zemana hospitalizovali. Od úterý leží v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích a zůstane tam několik dnů.

Prezident Miloš Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v pražských Střešovicích. Do nemocnice přijel v úterý krátce po 11. hodině. Před ním dorazila do nemocnice i první dáma Ivana Zemanová. Mělo by se jednat o dlouhodobější hospitalizaci, uvedl deník Právo.

"Můžu potvrdit, že právě hospitalizujeme pana prezidenta," řekla pro TN.cz mluvčí ÚVN Jitka Zinke. Další informace v tuto chvíli nemůže podle zákona poskytnout.

Zeman už nemocnici navštívil v pátek, kdy mu doporučil ředitel ÚVN a prezidentův ošetřující lékař Miroslav Zavoral zvážit nepřetržitou péči, tvrdí portál Aktuálně.cz. Prezident by měl v nemocnici strávit minimálně čtyři dny. 

Související obsah

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na dotazy novinářů ohledně Zemanova zdravotního stavu nereaguje, na twitteru ale zveřejnil biblický citát.

;

Podle premiéra Andreje Babiše je prezident v ÚVN v těch nejlepších rukou. "Moc teď myslím na pana prezidenta Zemana," napsal na twitter.

V minulosti byl prezident hospitalizován několikrát v rámci rekondičních pobytů. Loni v srpnu si zlomil ruku a několik měsíců nosil ortézu.

Zeman trpí neuropatií dolních končetin, kvůli které je na invalidním vozíku. Momentálně je ve stejné nemocnici i jeho předchůdce Václav Klaus.

Podrobnosti pro vás připravujeme.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz