Domácí

České firmy plánují spíše nabírat než propouštět, vyplývá z průzkumu

České firmy plánují spíše nabírat než propouštět, vyplývá z průzkumu
Dělník opravující turbínu Zdroj: profimedia.cz

V blízké době chtějí zaměstnance české firmy spíše nabírat než propouštět. Vyplývá to z průzkumu společnosti Manpower. Přijímat nové zaměstnance se chystá 16 procent zaměstnavatelů.

Čeští zaměstnavatelé hodlají v blízké době zaměstnance spíše nabírat než propouštět. Vyplývá to z průzkumu společnosti Manpower mezi 750 zaměstnavateli. Největší podíl oslovených firem, tedy 77 procent, žádné změny nechystá. Přijímat nové zaměstnance se chystá 16 procent zaměstnavatelů, propouštět šest.

"Takovéto rychlé oživení a tempo náboru zaměstnanců je nesrovnatelné s poslední hospodářskou krizi," uvedla k výsledkům generální ředitelka ManpowerGroup ČR a Slovensko Jaroslava Rezlerová. Složitý je podle ní nábor řemeslníků, IT a strojních inženýrů, ale i dělníků a skladníků.

Nejvíce hodlají nabírat velcí zaměstnavatelé ve zpracovatelském průmyslu. Hodně nabírat se chystají organizace s více než 250 zaměstnanci. Mikroorganizace s jednotkami zaměstnanců naopak příliš nabírat nechtějí.

Související obsah

Česká pošta, jeden z největších zaměstnavatelů v Česku, se zase například chystá v příštích měsících nabírat hodně brigádníků. "Hodláme je nabírat nad rámec současného stavu, jelikož o Vánocích máme největší zátěž," řekl pro TN.cz mluvčí společnosti Matyáš Vitík.

Další významný zaměstnavatel, Škoda Auto, se naopak nabírat nové lidi nechystá. "Letos budeme schopni stav personálu v naší administrativě snížit o dvě procenta," uvedla naopak pro TN.cz mluvčí automobilky Kamila Biddle. Případné propouštění ale podle jejich slov budou konzultovat s odboráři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz