Domácí

Komplikace u Klause? Měli ho propustit z nemocnice, zůstane tam do pátku

Prezident Miloš Zeman a bývalá hlava státu Václav Klaus zatím zůstávají v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Redakci TN.cz to ve středu potvrdila mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Prezident Miloš Zeman a exprezident Václav Klaus jsou stále v nemocnici. Redakci TN.cz to ve středu dopoledne sdělila mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

"Oba pánové jsou v ÚVN hospitalizovaní," uvedla Zinke. Informaci potvrdil i mluvčí bývalé hlavy státu prezidenta Václava Klause Petr Macinka s tím, že exprezident si v nemocnici pobude ještě několik dní.

Premiér Andrej Babiš rádiu Impuls ve středu odpoledne sdělil, že zdravotní stav prezidenta Zemana vážný není. Do nemocnice prý Zeman nastoupil po dohodě s lékaři.

Související obsah

"Podle ošetřujících lékařů by mohl být z nemocnice propuštěn koncem týdne. Víkend snad již bude trávit doma," uvedl o Klausově pobytu v nemocnici Macinka. Blíže ale zdravotní stav bývalého prezidenta už neokomentoval.

Exprezident Václav Klaus musel do ÚVN už o víkendu (psali jsme zde). Zůstal tam od soboty do pondělí, po propuštění se ale do nemocnice musel v úterý vrátit. Ve stejný den také do ÚVN dorazila současná hlava státu Miloš Zeman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz