Domácí

Na Kroměřížsku vybuchl dům. Dva hasiči zemřeli, další jsou těžce zranění

V Koryčanech na Kroměřížsku vybuchl dům. Při explozi přišli o život dva dobrovolní hasiči, další se vážně zranili a jsou v nemocnici. Na místě zasahovaly dva vrtulníky.

V Koryčanech v Masarykově ulici ve středu po 13. hodině vybuchl rodinný dům. Na místě zasahují policisté, hasiči i zdravotníci. Výbuch nastal, když dobrovolní hasiči z obce zasahovali u poruchy plynového potrubí. Při explozi zemřeli dva dobrovolní hasiči, další dav jsou vážně zranění, informoval TN.cz hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. "Jeden ze zraněných hasičů byl transportován vrtulníkem do popáleninového centra v Olomouci a jeden je hospitalizován v kroměřížské nemocnici," upřesnil. Další dva dobrovolní hasiči pomáhají při zásahu.

Související obsah

Na místě přistával záchranný vrtulník. Vybuchl tam plyn.

"Na místě je několik zraněných osob, včetně hasičů. Na místo byl vyslán USAR tým z Moravskoslezského kraje," napsal krátce po detonaci na svůj twitter Hasičský záchranný sbor. Jde o tým, který pomáhá při prohledávání trosek. Na místě zasahovalo 16 hasičských jednotek a dva kynologové se psy.

"Při výbuchu se zranilo šest lidí," řekla pro TN.cz mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Později dva z nich zemřeli. Další čtyři ošetřovali záchranáři. "Jeden byl přepraven do nemocnice v Ostravě, další dva do blízkých nemocnic, čtvrtému stačilo ošetření na místě," řekl pro TN.cz mluvčí záchranné služby Jakub Omelka.

Výbuchem se zabývá i kriminální policie. Ministr vnitra vyjádřil rodině na twitteru upřímnou soustrast.

Místo výbuchu:

Dům v Koryčanech před výbuchem:

Zdroj: Google Maps

Pátrání v sutinách domu po výbuchu na Kroměřížsku stále pokračuje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz