Domácí

Zemana navštívila manželka i premiér, mluvčí okomentoval prezidentův stav

Na návštěvu prezidenta Miloše Zemana přijela ve čtvrtek ráno do pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) jeho manželka Ivana. Zdržela se asi půl hodiny. Za prezidentem přijel i kancléř Vratislav Mynář. Podle prezidentova mluvčího se Zeman chystá už příští týden do práce.

Už třetím dnem leží prezident Miloš Zeman v ÚVN v Praze. Přijali jej v úterý dopoledne. Ve čtvrtek krátce před půl desátou dopoledne jej navštívil hradní kancléř Vratislav Mynář. "Daří se mu dobře, děkuji," odpověděl Mynář na dotaz reportéra TV Nova ohledně stavu prezidenta. Na další komentář se nezdržel a kolem desáté odjel pryč.

Ve čtvrtek do nemocnice zamířila na návštěvu Zemanova manželka Ivana. Přijela v bílých kalhotech a černém kabátě, kromě kabelky nesla i příruční černou tašku. Dorazila o půl osmé ráno a kolem osmé nemocnici opustila, kabelku a tašku držela v jedné ruce. Nasedla do přistaveného auta a odjela. S přítomnými médii se nebavila.

Související obsah

Ve čtvrt na dvanáct dopoledne se u vchodu do nemocnice objevil i premiér Andrej Babiš (ANO). V doprovodu ochranky nesl k prezidentovi podlouhlou dárkovou tašku. Z dalšího auta pak jeden člen premiérova doprovodu vytáhl několik černých tašek a květiny. Po opuštění nemocnice okomentoval Babiš stav prezidenta Zemana i Václava Klause, který rovněž leží ve vojenské nemocnici od úterý. Více se dočtete v tomto článku na TN.cz.

Podrobnosti ke zdravotnímu stavu prezidenta

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ve čtvrtek zveřejnil podrobnosti ke zdravotnímu stavu prezidenta. "Lékaři provedli zevrubné zdravotní vyšetření prezidenta republiky: CT, sonografii a krevní odběry. Zmíněná vyšetření nezjistila žádné onemocnění nebo jakékoliv jiné problémy, které by prezidenta republiky ohrožovaly na životě. Prezident republiky podle zjištění lékařů trpí dehydratací a mírným vyčerpáním," uvedl. 

Celé vyjádření mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka si poslechněte zde: 

​Podle Ovčáčka vyšetření neprokázalo zvýšené hodnoty u cukrovky a nadále přetrvává neuropatie prezidentových nohou. "Nyní se dokončí rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, zahrnující infuze, v příštím týdnu plánuje prezident republiky normální pracovní program," doplnil.

​Zeman nemocnici navštívil již minulý týden v pátek, kdy mu jeho lékař doporučil, aby zvážil nepřetržitou péči.

Miloše Zemana v nemocnici ve čtvrtek ráno navštívila i manželka Ivana a hradní kancléř Vratislav Mynář:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz