Kultura

Perličky ze školy: Vojta Dyk obtěžoval kozu, Leoš Mareš propadl

Školní rok je v plném proudu, a tak tváře českého showbyznysu zavzpomínaly na svá školní léta. Kdo byl ukázkovým studentem a kdo propadnul? Budete se divit, který zdánlivý "slušňák" byl ve škole za rebela!

V novém seriálu TV Nova Pan profesor účinkují herci, kteří ale ve školních lavicích úplně svatí nebyli. "Měla jsem z mravů jednou horší známku, protože jsem udělala nějakou rebelii. Byla jsem nesoustředěná a hodně upovídaná, takže jsem měla problémy s kantory," popisuje například herečka Jana Krausová.

"Ve škole jsme dělali jsme hodně velké prů**** na tu dobu, třeba jsme přestřihávali drátky od rozhlasu," vzpomíná herec Vojta Dyk. "Já jsem to ale nedělal, smál jsem se tomu a pak to vtipně glosoval. To mi asi zbylo, a proto jsem začal dělat herectví," odhaluje Dyk.

Teď se z Vojty stal oblíbený seriálový profesor, který se snaží být pro své studenty spíš kamarádem než kantorem rozdávajícím poznámky. Sám Vojta však jednu, a to docela zvláštní, dostal. "Měl jsem v životě asi jen jednu poznámku: Obtěžuje kozu. Což bylo náčiní na tělocvik," říká se smíchem.

Související obsah

​To holky většinou patří k těm hodnějším a snaživějším. "Já jsem byla strašná šprtka, měla jsem samé jedničky alespoň celou základní školu. A moc si z toho teď nepamatuju, takže nechápu, za co jsem je vlastně měla," říká herečka Jana Stryková.

Zodpovědná ve škole byla i herečka, která v poslední době občas rozčeřila bulvární rybníček. "Odmaturovala jsem se samými jedničkami, ale byla jsem sígr mimo školu," nastiňuje Nela Boudová.

​Něco ze školního prostředí na sebe práskl i porotce pěvecké soutěže SuperStar. "Já na střední propadl z matematiky. Měl jsem pět trojek a pětku a byl jsem jediný na škole, kdo propadl. Celé dva měsíce jsem se učil a pak jsem to dal za jedna. Známku mi zprůměrovali, tak jsem pak měl trojek šest a byl jsem v lepší polovině třídy," vyprávěl Leoš Mareš. 

Související obsah

​Neobvyklý přístup ke škole měla moderátorka TV Nova. "Byla jsem trošku zvláštní tím, že jsem se do školy vždy moc těšila. Byla jsem ráda v kolektivu a měla jsem ráda svoje kamarády. Nebyla jsem ani šprtka, ani špatné známky nebyly. Byla jsem zkrátka zlatý střed," myslí si Lucie Borhyová. 

​A jak to měl loňský MasterChef? "Já jsem do školy nikdy moc nechodil, protože jsem hrál hokej. Takže jsem to doháněl různě. Neučil jsem se, ale vždycky to vyšlo a procházelo mi to. V životě ale cítím, že jsem na některých částech výuky chyběl," uzavírá Roman Staša.

Anna Bábovská, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz