Domácí

Děti ze školy v přírodě skončily v nemocnici, náhle se jim udělalo zle

Celkem 11 dětí a jednoho dospělého ze školy v přírodě u obce Dublovice převezli ve čtvrtek záchranáři do nemocnice. Objevily se u nich zažívací problémy doprovázené zvracením. Všichni pacienti by měli být ve stabilizovaném stavu.

K dětem na škole v přírodě v Chramostech na Příbramsku vyjížděli středočeští i pražští záchranáři ve čtvrtek krátce po 18. hodině. 

Jednalo se o školu v přírodě, na které bylo asi 186 dětí a 25 dospělých z Ústecka. "U více dětí vznikla náhlá nevolnost a zvracení," sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová, podle které na místo vyjel i speciální vůz ATEGO. 

Související obsah

V nemocnici podle mluvčí skončilo celkem 11 dětí a jeden dospělý. Všichni ve stabilizovaném stavu. "Původ obtíží je nyní v rámci šetření hygienické stanice. V tuto chvíli na místě již nezasahujeme," dodala mluvčí v devět večer.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz