Zahraničí

Chcete mít úspěšné dítě? Naplánujte si porod na tyhle dny

Chcete mít úspěšné dítě? Naplánujte si porod na tyhle dny
Zdroj: Profimedia

Zda bude člověk úspěšný, nebo ne, se často rozhoduje už v útlém dětství. Podle výsledků nové studie ale roli nemusí hrát jen výchova. Vliv může mít i měsíc a den, kdy se člověk narodí. Velkou šanci na úspěch podle studie mají hlavně lidé narození v dubnu, konkrétně pak 30. dubna.

Vědci ze společnosti MyHeritage sesbírali data o narozeninách tisícovky držitelů prestižních cen. Šlo o ceny z různých oborů, tedy například Grammy, Nobelova cena, Pulitzerova cena, Olympiáda, Zlatý glóbus, Michelinská hvězda, Mistrovství světa ve fotbale, Man Bookerova cena a Zlatá palma.

Z 365 dní v roce se ukázalo, že nejvíce úspěšných lidí se narodilo 30. dubna. Narozeniny v tento den mělo celkem 11 lidí. Mezi nimi například herečka Cloris Leachmanová, herečka Kirsten Dunstová nebo raper Travis Scott.

Druhé nejčastější narozeniny jsou podle vědců jen o pár dní dřív. 27. dubna slaví osm vítězů prestižních cen. Bodoval také 29. duben. Celkem má z tisícovky zkoumaných lidí v dubnu narozeniny hned 99 osob. Kromě již zmíněných se čtvrtý měsíc v roce narodily také například herečky Emma Thompsonová, Barbra Streisandová, Emma Watsonová, královna Viktorie nebo Victoria Beckhamová. Právě v dubnu se tak rodí nejvíce úspěšných lidí.

Související obsah

​Na druhém místě se s 94 osobami umístil listopad, ve kterém se narodil například kuchař Gordon Ramsay nebo herečka Anne Hathawayová. Třetím měsícem je březen, ve kterém se narodilo 92 úspěšných lidí.

Na opačném konci žebříčku skončil únor s 58 osobami, prosinec se 71 a srpen a červen, které mají oba 75 narozených.

​​Naplánovat si porod na konkrétní měsíc není takový problém. Kdo by si ale chtěl šanci na úspěšného potomka pojistit, tak by měl kromě již zmíněných dat cílit také na 20. ledna, 23. či 26. března.

​Pokud tedy v blízké době plánujete potomka a chcete, aby z něj byl držitel Nobelovy či Pulitzerovy ceny, tak by bylo vhodné s těhotenstvím pár měsíců počkat. Mnohem větší šanci na úspěšného sportovce, vědce nebo kuchaře budete mít, když se vám dítě narodí v září. Při otěhotnění nyní by vám termín porodu vycházel na léto, kdy se podobně úspěšných lidí rodí méně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz