Domácí

Údajný žhář z Bohumína z vězení zřejmě neodejde. Souhlasil s doživotím

Muž, který je obviněný ze způsobení požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zemřelo 11 lidí, zřejmě ve vězení stráví zbytek života. Souhlasil totiž s nabídkou od státního zástupce. Přiznal se ke všem skutkům.

Tragédie, která v Česku nemá obdoby, se stala loni 8. srpna v Bohumíně. Obviněný 54letý Zdeněk K. se měl už v minulosti policistům přiznat, že úmyslně zapálil byt plný lidí. Prý tak chtěl vyřešit rodinné spory. V bytě, kde žil jeho syn, rodina zrovna pořádala narozeninovou oslavu.

Podle policie muž polil hořlavinou a zapálil vchodové dveře do bytu. Lidé uvnitř měli mizivou šanci na přežití. Zachránit se podařilo jen čtyřem lidem, kteří přes balkon přelezli k sousedům. Pět lidí skočilo z okna v 11. patře, šest lidí zemřelo přímo v bytě. Mezi oběťmi byly rovněž tři děti a těhotná žena.

​Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, v pátek při jednání v budově krajského soudu sdělil novinářům, že se obviněný přiznal ke všem skutkům a přijal nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení. To musí ještě schválit soud.

Související obsah

Oproti klasickému soudnímu řízení je proces dohody rychlejší a u soudu se nic nedokazuje. Soud rozhoduje jen o tom, zda je uzavřená dohoda v souladu se zákonem. Obviněný by se tak vyhnul veřejnému projednávání detailů tragického případu.

Podívejte se na pohřeb obětí, mezi nimiž byla i těhotná dívka a její nenarozená dcera:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz