Domácí

Česko přišlo o hudební legendu. Znal ho celý svět, doma měl jen pár fanoušků

Světově úspěšný jazzman Jiří Mráz ve čtvrtek 16. září zemřel. Bylo mu 77 let. Jeho jméno příliš Čechů nezná, ve světě byl ale velice úspěšný. Žil ve Spojených státech amerických, kde používal umělecké jméno George Mraz.

Hudební svět opustil světový jazzman. O úmrtí Jiřího Mráze informovala na facebooku jeho manželka Camilla, která sdílela černobílou fotografii s datem narození a úmrtí manžela. Snímek nedoplnila žádným komentářem.

Jejich manželství vypadalo spokojeně a plné lásky. Ještě minulý čtvrtek spolu stihli oslavit Jiřího narozeniny, k jejichž příležitosti Camilla sdílela společnou fotografii doplněnou o červené srdce.

Jiří Mráz se narodil v roce 1944 v Písku, ale v roce 1968 odešel přes Německo do USA. Právě tam se proslavil jako George Mraz. Zahrál si například s první dámou jazzu Ellou Fitzgeraldovou. Vydal také sedm sólových alb.

Související obsah

Do Česka znovu přijel v roce 1991 a od té doby se občas vracel. "Jsem Američan, mám americký pas a po českém způsobu života se mi nijak zvlášť nestýská. Pořád cestuju a stýská se mi hlavně po rybách. Od ledna 1967 jsem tady byl poprvé až v roce 1991. Vůbec jsem si nemyslel, že by komunismus někdy padl. Bydlel jsem tehdy v hotelu Panorama a z okna jsem viděl můj starý byt. Praha je krásná, ale ono je na světě hodně krásných měst," řekl Mraz časopisu Harmonie v roce 2010.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz