Domácí

České město se dočká mrakodrapu. Stát by měl už za sedm let, má mít 235 metrů

České město se dočká mrakodrapu. Stát by měl už za sedm let, má mít 235 metrů
Zdroj: CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS

Největší mrakodrap v Česku postaví za sedm let. Stát by měl v Ostravě. Architektonická kancelář Chybík + Krištof zveřejnila ve čtvrtek jeho podobu. Budova s byty, kancelářemi, restauracemi a dalšími komerčními prostory má být vysoká asi 235 metrů.

V Ostravě se do sedmi let dočkají největšího mrakodrapu v Česku. Ten má vyrůst v oblasti Nové Karoliny u centra města. Vizualizaci mrakodrapu ve tvaru přesýpacích hodin zveřejnila ve čtvrtek architektonická kancelář Chybík + Krištof.

Budovu s byty, kancelářemi, restauracemi a dalšími komerčními prostory chce postavit firma RT Torax. Vysoká by měla být asi 235 metrů. Stane se tak nejvyšší budovou v Česku.

Související obsah

RT Torax ještě žádá o rozšíření míst, kde může na zakoupeném pozemku stavět. Kromě bytů, hotelu a kanceláří chtějí na místě zařídit i veřejné prostory. Přístupná má být střecha i náměstíčka u budovy. "Nahoře a dole je to pro lidi," řekl pro TN.cz mluvčí firmy Jindřich Vaněk.

Původně navrhovala firma na pozemcích u obchodního centra Karolina postavit dvě mírně vyšší věže. Místo toho ale bude na místě stát jedna širší. "Geologické rozbory nás společně s návrhy architektů přesvědčily, že bude tato varianta lepší," uvedl mluvčí Vaněk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz