Domácí

Neštěstí v Ledči nad Sázavou: Chlapce (16) přejel vlak, hoch přišel o nohy

Neštěstí v Ledči nad Sázavou: Chlapce (16) přejel vlak, hoch přišel o nohy
Zdroj: TV Nova

Vážná nehoda se stala ve čtvrtek v Ledči nad Sázavou. Šestnáctiletý chlapec se vracel domů pěšky, tam už ale nedorazil. Přejel ho vlak a těžce mu zranil nohy, lékaři mu je museli amputovat.

Smutně skončil pro 16letého chlapce z Ledče nad Sázavou návrat domů ve čtvrtek v noci. Rozhodl se totiž jít pěšky přes kolejiště. Ve stejnou dobu ale místem projížděl i vlak.

"Po střetu s vlakem muž utrpěl vážná zranění dolní poloviny těla a byl letecky transportován do traumatologického centra v Hradci Králové," uvedl mluvčí záchranářů kraje Vysočina Petr Janáček pro TN.cz. 

Související obsah

Záchranáři na místo přivolali i policisty. "Na železniční trati v Ledči nad Sázavou v ulici Komenského projížděl vlak, uvnitř byli pouze dva strojvedoucí. Vlak srazil 16letého muže, který se pohyboval v kolejišti a utrpěl velmi vážná zranění. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod, který prováděl další šetření," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Jeho stav je stabilizovaný, chlapec je při vědomí," upřesnil chlapcův stav lékař Fakultní nemocnice Hradec Králové Zdeněk Tušl. Ten ještě potvrdil, že zranění nohou byla natolik vážná, že je mladíkovi museli lékaři skutečně obě amputovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz