Zahraničí

Co skrývá závěť prince Philipa? Obestřená tajemstvím zůstane dlouho

Co skrývá závěť prince Philipa? Obestřená tajemstvím zůstane dlouho
Zdroj: Profimedia

O obsahu závěti prince Philipa se veřejnost nejspíš jen tak nedozví. Rozhodl o tom nejvyšší britský soud.

Poslední vůle prince Philipa zůstane zapečetěna, a to na několik desítek let. Tak zní verdikt britského nejvyššího soudu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla zřejmě velmi rozsáhlá, a tudíž zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl podle webu CNN soudce Andrew McFarlane v rozsudku zveřejněném ve čtvrtek.

Související obsah

Potrvá tedy dlouhých 90 let, než závěť zesnulého prince Philipa v soukromém vlastnictví někdo otevře. Podle soudu je toto období "přiměřené a dostatečné". Ve Velké Británii je stejný způsob zapečetění posledních vůlí členů královské rodiny zvykem, který se uplatňuje více než století.

Princ Philip, známý také jako vévoda z Edinburghu, byl přes 70 let manželem současné britské královny Alžběty II. Zemřel letos v dubnu ve věku nedožitých 100 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz