Domácí

V přírodní rezervaci vykolejil vláček, dvě děti skončily v nemocnici

Všechny záchranné jednotky zasahovaly v sobotu po poledni u nehody turistického vláčku v přírodní rezervaci Soos na Chebsku. Dva vagony sjely z neznámých příčin z kolejí. Zranily se dvě děti, jedno skončilo v nemocnici s vážným poraněním nohou. Případem se zabývá policie.

"V sobotu kolem poledne došlo v malé obci na Chebsku při jízdě vyhlídkového vláčku k vykolejení vagónu, který se měl převrátit a zranit dvě nezletilé osoby," popsala bližší okolnosti nehody TN.cz policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

V okamžiku vykolejení vláčku to vypadalo, že na místě bude více zraněných. "Posílali jsme tři naše posádky, včetně letecké záchranné služby. Původně jsme vyhlašovali režim nejistoty, protože bylo nahlášeno, že ve vláčku bylo kolem 40 osob," vysvětlil mluvčí krajských záchranářů Radek Hes s tím, že posádky po příjezdu na místo rozsah nehody upřesnily.

Související obsah

Jedno z dětí mělo středně těžká až těžká zranění nohou a do plzeňské nemocnice ho dopravil vrtulník. O hodinu později si vyžádal ošetření další nezletilý návštěvník. S lehkým zraněním skončil v chebské nemocnici.

Hasiči ze tří jednotek zasahovali v sobotu po poledni u nehody turistického vláčku v přírodní rezervaci Soos na Chebsku....

Posted by HZS Karlovarského kraje, www.hzs-kvk.cz on Saturday, September 18, 2021

Hasiči na místo vyslali celkem tři jednotky. Ty pomáhaly i s ošetřením zraněného dítěte před příjezdem záchranářů. Dále zajistily na žádost lékaře místo pro přistání záchranářského vrtulníku a také zajistily vláček proti dalšímu pohybu. Co se při jízdě vláčku stalo, zjišťuje policie.

"Ve věci budou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení z nedbalosti. Přesná příčina a okolnosti této události jsou v šetření kriminalistů," zakončila Krejčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz