Zahraničí

Záhadná smrt Romana a Martina: Pracovník družstva popsal chvíli hrůzy

Záhadná smrt Romana a Martina: Pracovník družstva popsal chvíli hrůzy
Zdroj: Profimedia / Polícia SR

Těla dvou šestnáctiletých chlapců z Liptova objevil na hladině žumpy pracovník zemědělského družstva v Závažné Porubě. Ten šel zrovna na ranní šichtu, když spatřil v nádrži dvě bundy. Podle zaměstnanců byli studenti v místě, kde neměli co dělat.

Pátrání po dvou chlapcích z oblasti slovenského Liptova odstartovalo zhruba před týdnem a dvojici hledaly stovky dobrovolníků i profesionálů. Nakonec se ale nejhorší obavy rodičů pohřešovaných chlapců naplnily. Romana a Martina našli mrtvé.

Jejich těla objevil v nádrži na močovinu pracovník zemědělského družstva krátce po začátku čtvrteční ranní směny. "V jedné z nádrží uviděl dvě bundy. Když do nich strčil, vyplavala dvě těla," popsal pro portál Nový Čas hrůzný okamžik další z pracovníků.

Mládež si podle něj zkracuje cestu přes oplocený areál běžně. "Projdou přes bránu, kterou odsunou. Tito dva zřejmě omylem vešli druhou bránou a potmě spadli do nádrže. Jisté je, že oba se utopili na místě, kde neměli co dělat," dodal pracovník.

Související obsah

​Roman a Martin v sobotu odešli za kamarády do obce nedaleko místa, kde bydleli. Domů se už ale nevrátili. "Byli jsme taková větší parta, bylo nás asi osm. Rozloučili jsme se a šli je doprovodit, protože museli oba domů. Bydleli v Podturni, to se přejde kopec a jsou tam. Jenže domů nedošli," vysvětlil zdrcený přítel pro noviny.sk.

Dvojice si podle místních chtěla zkrátit cestu přes známou polní pěšinu. Ta vede za družstvem. "Zřejmě šlo o nešťastnou náhodu, kdy chlapci zabloudili cestou domů a stalo se, co se stalo," prohlásil porubský starosta Pavel Beťko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz